koszulka Śpiwór Hannah Sherpa 300 MT-P do wędrówek wysokogórskich i trekkingu posiada wypełnienie z mikrofibry Micro-tec Premium. Ma anatomiczny krój z zamkniętym, wyprofilowanym kapturem i zamkiem błyskawicznym zapobiegającym przypadkowemu rozpięciu. Wewnętrzna kieszeń i pętla do zawieszania małych przedmiotów są miłym dodatkiem.
Główne zalety śpiwora Sherpa 300 MT-P:
stosowanie od jesieni do wiosny
wypełnienie z mikrofibry Micro-tec Premium
dwuwarstwowa konstrukcja z przeszyciami
cięcie anatomiczne
kaptur o zamkniętym kształcie
sznurek do ściągania kaptura jedną ręką
wewnętrzny kołnierz izolacyjny z regulacją
dwukierunkowy zamek błyskawiczny przykryty klapką
wzmocniona taśma suwakowa zapobiegająca zaczepianiu się suwaka
blokada zabezpieczająca przed samoistnym rozpięciem
pętle do zawieszania, kieszeń wewnętrzna
opakowania kompresyjne
Jak wybrać śpiwór?
Ocena zespołu 4camping:
"Hannah Sherpa 300 MT-P to prawdopodobnie pierwszy śpiwór, w którym nie czułem zimna na całym ciele podczas zimnej nocy i mroźnego poranka, nie budziłem się w nocy, ponieważ było mi zimno, ale dlatego, że było mi ciepło. Masywność i puszystość przypomniały mi, jak to było spać w masywnej kołdrze mojej babci. Trochę zmagałem się z zamkiem błyskawicznym, który zaczepiał o część materiału i był trudniejszy do rozpięcia w nocy, ponieważ suwak nie jest dwustronny. Oprócz doskonałej izolacji termicznej istnieje jeszcze jedna zaleta, a mianowicie izolacja akustyczna. Kiedy się w nią wślizgnąłem, słuchałem tylko swojego oddechu i pulsu"
+
doskonała izolacja termiczna
trzysezonowy śpiwór
Micro-Tech premium
wygodne (puszyste) spanie jak w bawełnie
wewnętrzny kołnierz izolacyjny
podszyte zamki błyskawiczne
-
niska pojemność pamięci
syntetyczny (to nie jest śpiwór puchowy!)
brak drugiego suwaka przy głównym zamku błyskawicznym
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
0 °C do 5 °C
Wymiary po złożeniu
24 x 36 cm
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
0 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-6 °C
Skrajna temperatura
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-24 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
mikrowłókno
Wysokość korpusu (do)
195 cm
Szerokość w nogach
55 cm
Szerokość na ramionach
80 cm
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Hannah to czeska marka odzieży i sprzętu sportowego, outdoorowego z tradycją sięgającą 1991 roku. W ciągu prawie trzydziestu lat istnienia marka przeszła stopniowy rozwój pod względem produktowym, wizualnym i funkcjonalnym. W portfolio produktów znajdują się odzież narciarska, outdoorowa i miejska, plecaki, namioty, śpiwory, karimaty i inne akcesoria. Markę charakteryzuje ponadczasowy design wykorzystujący funkcjonalne materiały o wyrafinowanej stylistyce technicznej. W ostatnich latach myślenie ekologiczne stało się priorytetem w produkcji i użytkowaniu samego wyposażenia. Sprzęt Hannah testowany jest w najbardziej wymagających warunkach i na wielu wyprawach. Zapewnia to przede wszystkim flagowy projekt Hannah Grant. Dzięki Hannah klient zawsze czuje się „na zewnątrz jak w domu”.