Salewa Micro 650 Quattro
Śpiwór
Informacje o produkcie
Bardzo lekki letni śpiwór Salewa Micro 650 Quattro Zachwyca swoją lekkością i niewielkimi wymiarami. Dzięki technologii Performance Cut zapewnia idealny stosunek przestrzeni do szczelności podczas każdych warunków. Nie jest zbyt szeroki, aby uniknąć utraty ciepła; ale nie jest też zbyt wąski, aby utrzymać wystarczającą swobodę ruchu.
Główne zalety śpiwora Salewa Micro 650 Quattro:
- obszar zastosowania: 1 sezon - biwakowanie, wędrówki z lekkim obciążeniem, podróż
- łatwa kontrola sznurków ściągających
- wewnętrzna kieszeń na cenne przedmioty
- może być również używany jako koc
- materiał zmywalny i łatwy w utrzymaniu
- wypełniacz: Powerloft - wysoce izolująca mikrofibra
- materiał zewnętrzny: 75DRipstop poliester Poly Pongee
- materiał wewnętrzny: poliester Micro ° G0
- waga: 800g
- wymiary zewnętrzne (cm): 210×75×75×75 cm (długość całkowita x szerokość szerokość ramion x szerokość kolan x szerokość dołu)
- wzrost: 185 cm
- zakres temperatur: +24°/+17°/+12°/+5° (maksymalna/komfortowa/ograniczona/ekstremalna)
- rozmiar opakowania: 28×15 cm
Parametry
- Producent
-
Salewa
- Ober Alp S.p.A.
- Via Waltraud Gebert Deeg 4,39100 Bolzano-Bozen (Italy)
- privacy@oberalp.com
- https://www.salewa.com/
- Linia produktów
- Micro
- Płeć
- Mężczyzna / Kobieta
- Masa
- 800 g
-
Temperatura komfortu (zakres)
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
- 11 °C i więcej
- Wymiary
- 210x75 cm
- Wymiary opakowania
- 28 x 15 cm
-
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
- 17 °C
-
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
- 12 °C
-
Skrajna temperatura
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
- 5 °C
-
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
- inny
-
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
- mikrowłókno
- Materiał wewnętrzny
- Micro Ripstop Polyester
- Możliwość połączenia
- Tak
- Wysokość korpusu (do)
- 185 cm
- Waga wypełnienia
- 210 g/m2
- Szerokość w nogach
- 75 cm
- Szerokość na ramionach
- 75 cm
-
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
- 210 cm
- Kolor
- niebieski/zielony
- Okres gwarancji
- 2 lata
- Kod produktu
- 76003967
Powiązane 2
O producencie
Włoska marka Salewa została założona przez Josefa Liebharta 8 lipca 1935 roku. Orła w logo ma jednak dopiero od 1979 roku, kiedy wybrała go jako symbol jakości i szerokiej gamy swoich produktów pod skrzydłami międzynarodowej korporacji. Dziś Salewa należy do największych producentów sprzętu do wymagających aktywności górskich. Oferuje obuwie outdoorowe, namioty, worki biwakowe. Na samym początku, w czasie wojennych lat, Salewa koncentrowała się przede wszystkim na produkcji wyrobów skórzanych i tekstylnych. Bardzo szybko opracowała swój pierwszy plecak z konstrukcją z rur stalowych, ale największym zainteresowaniem cieszyły się jej drewniane kije narciarskie.