Śpiwór Icefall Pro 600 od Robens z izolacją MicroThermo Ball i dwukierunkowymi zamkami YKK, które można przesuwać tam i z powrotem przez cały okres użytkowania śpiwora. microThermo Ball Izolacja zapewnia śpiworowi szereg korzyści, w tym doskonałą ściśliwość, długą żywotność i wystarczający komfort termiczny, nawet gdy jest mokry. Dzięki specjalnemu kształtowi komór Box Wall izolacja nie przesuwa się i nie tworzy zimnych przestrzeni powietrznych w śpiworze. Zewnętrzna warstwa śpiwora wykonana jest z mocnego nylonu z wykończeniem ripstop, który jest odporny na wiatr i wodę.
Wygodny, szerszy krój mumii poprawia jednocześnie izolację termiczną i swobodę ruchów. Główny zamek błyskawiczny znajduje się z przodu śpiwora, co zapewnia łatwy dostęp i wygodne częściowe otwieranie podczas siedzenia. Obszar wokół stóp jest specjalnie ukształtowany jak płetwa rekina, dzięki czemu nogi mogą pozostać rozciągnięte w naturalnej pozycji podczas nocy. Inne funkcje śpiwora obejmują chowany kaptur i pętle do wieszania i suszenia śpiwora. W zestawie kompresyjna torba transportowa.
Główne cechy:
izolacja kulkowa MicroThermo
szerszy kształt mumii
idealny do małego namiotu, hamaka lub hamaka
wystarczający komfort termiczny nawet w mokrych warunkach
warstwa zewnętrzna - nylon z powłoką ripstop
szybkoschnący wypełniacz
dwukierunkowe zamki błyskawiczne °G0
specjalny kształt komór Box Wall (eliminacja punktów zimnego powietrza)
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
6 °C do 10 °C
Wymiary opakowania
37 x 17 cm
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
6 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-1 °C
Skrajna temperatura
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-14 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
mikrowłókno
Wysokość korpusu (do)
195 cm
Waga wypełnienia
600 g/m2
Szerokość w nogach
51 cm
Szerokość na ramionach
80 cm
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
220 cm
Certyfikat
Wszystko, co oznaczają poszczególne certyfikaty, można przeczytać TUTAJ.
PFC-free
Okres gwarancji
2 lata
O producencie
Robens to duńska firma z rodziny Oase Outdoors (Robens + Outwell + Easy Camp). Specjalnością firmy Robens jest sprzęt turystyczny, w którym kładzie się nacisk na najwyższej jakości materiały, jakość wykonania oraz wiodące na świecie patenty. Produkty tej firmy są poszukiwane zarówno przez wymagających amatorów, jak i profesjonalistów w dziedzinie wypoczynku na świeżym powietrzu.