Berghaus Freeflow II 30 M
Plecak
Informacje o produkcie
Oprócz koloru, 30-litrowy plecak Freeflow przyciąga wzrok już na pierwszy rzut oka niska waga(1300 g), który jednak nie kosztem jakości. Materiał jest solidna, konstrukcja jest solidna, a szwy są szyte z wystarczającym marginesem od krawędzi. Niska waga została nadrobiona miniaturyzacją pasków i plastikowych klamer, ale paski są wykonane z dobrej jakości, grubego materiału, a plastik, pomimo niewielkich rozmiarów, jest solidnym, godnym zaufania plastikiem w dotyku, a nie gorszym materiałem, który często jest normą.
Daszek, ściśle przylegający do korpusu plecaka, oferuje dwie kieszenie zapinane na zamek błyskawiczny. Wewnątrz plecaka znajduje się tylna kieszeń, np. na camelbag, oraz zapinana na zamek siatkowa kieszeń na biodrze. Boki są zawsze zaciskane za pomocą jednego paska kompresyjnego, umieszczonego po przekątnej, tak aby wystarczył jeden pasek z każdej strony. Ten plecak.
Berghaus Freeflow nie goni za najniższą wagą, o czym świadczą dwie pętle na czekany lub kijki trekkingowe (i odpowiadające im uchwyty na topy z plastikową klamrą) oraz dość nieporęczna kurtka przeciwdeszczowa, chowana w dolnej części plecaka, której waga jest znacząca w stosunku do całości.
"One touch" system pleców
Jedną z najciekawszych cech plecaka jest system pleców. Nie można powiedzieć, że jest ona przełomowa, innowacyjna czy wyjątkowa, ale i tak jest co najmniej godna uwagi. Tył składa się ze znacznie zakrzywionej solidnej płyty, pomiędzy którą a paskami podtrzymującymi znajduje się znaczna przestrzeń wentylacyjna. Interesująca jest zwłaszcza regulacjarozmiaru pleców. Paski naramienne przesuwają się w górę i w dół na pionowych drutach. Górna część jest zamocowana w wybranej pozycji za pomocą pasków balansujących, podczas gdy dolna część jest przymocowana za pomocą paska do pasa biodrowego. Aby dostosować rozmiar pleców, wystarczy pociągnąć za "pasek regulacyjny" i odpowiednio wyregulować paski balansujące. Jakie to proste!