Śpiwór puchowy Pinguin Magma 630 185 cm
- Masa:
- 1094 g
- Wypełnienie izolacyjne:
- Kacze pierze
- Wymiary opakowania:
- 22 x 36/31 cm
- Temperatura komfortowa:
- -5 °C
- Sprężystość:
- 650 cuin
1 273,99 zł
Twój koszyk jest pusty. Potrzebujesz pomocy z wyborem? Zajrzyj do poradnika lub napisz do nas.
Śpiwór puchowy Couloir 350 marki Robens przeznaczony jest do stosowania od wiosny do końca jesieni.
Jest wypełniona kaczym puchem o wypełnieniu 700 cuin i stosunku puchu 95/5, który doskonale izoluje. Pomaga w tym nowo ukształtowany kołnierz termiczny, który ściśle otula ramiona i zapobiega utracie ciepła. Kominiarka posiada ściągacze po obu stronach. Wygodny kształt mumii 3D poprawia izolację termiczną i zapewnia komfort. Obszar wokół stóp jest specjalnie ukształtowany jak płetwa rekina, co pozwala stopom pozostać rozciągniętymi w naturalnej pozycji podczas nocy.
Oczywiście dostępne są dwukierunkowe zamki YKK , które wytrzymują podróżowanie tam i z powrotem przez cały okres użytkowania śpiwora. Zamki błyskawiczne mają po obu stronach osłonę zapobiegającą utracie ciepła i chroniącą przed zaczepieniem. Są one umieszczone pośrodku, aby zapewnić łatwy dostęp, co docenisz nie tylko w małym namiocie. Zewnętrzny materiał nylonowy jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Podszewka doskonale odprowadza wilgoć od ciała, zwiększając komfort.
Śpiwór posiada również regulowany elastyczny sznurek w talii, który zapewnia dodatkową izolację, gdy siedzisz w śpiworze oraz pętle do zawieszania. Materiały nie zawierają PFC , a w przypadku piór spełniają certyfikat Responsible Down Standart, który gwarantuje dobre warunki do hodowli zwierząt.
W zestawie znajduje się kompresyjna torba transportowa i siatkowa torba do przechowywania.
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
Jest to całkowita sprężystość i rozprężność pierza, zdolność do zajęcia określonej objętości, tzn. jak bardzo pierze się napuszy. Im większa objętość (loft), tym więcej powietrza, a tym samym lepsza izolacja.
Stosunek piór puchowych do drobnych piór. 90/10 oznacza mieszankę zawierającą 90% pierza puchowego i 10% drobnego pierza lub małych piórek. Pióra puchowe zapewniają wypełnienie czyli loft (= zdolność do zajmowania największej objętości lub wysokości komory śpiwora w wyimaginowanym cięciu, tj. mówiąc najprościej - jak bardzo śpiwór może się "nadmuchać"), przyczyniają się bardziej do ciepła, drobne pióra zwiększają odporność piór na naprężenia mechaniczne.
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Wszystko, co oznaczają poszczególne certyfikaty, można przeczytać TUTAJ.
Robens to duńska firma z rodziny Oase Outdoors (Robens + Outwell + Easy Camp). Specjalnością firmy Robens jest sprzęt turystyczny, w którym kładzie się nacisk na najwyższej jakości materiały, jakość wykonania oraz wiodące na świecie patenty. Produkty tej firmy są poszukiwane zarówno przez wymagających amatorów, jak i profesjonalistów w dziedzinie wypoczynku na świeżym powietrzu.