Przedstawienie marek własnych: Zulu, Warg, MOOA
O markach
W 4camping przenosimy nasze doświadczenie na produkty własnych marek.
Z małej pracowni w Niemczech aż po szczyty gór na całym świecie. Marka Hanwag świętuje 100 lat. Przeczytaj o ich historii i planach marki na przyszłość.
Spis treści |
Wygodne i dobrze dopasowane obuwie to podstawowe wyposażenie każdego entuzjasty outdooru. Niemiecka marka Hanwag doskonale to wie i od 100 lat produkuje obuwie, które gwarantuje wytrzymałość, pewny krok i pewność na szlakach i poza nimi. Z okazji rocznicy Hanwag wprowadził kilka nowych, specjalnych modeli butów - Hanwag Wagner 100, buty męskie Hanwag Alaska 100 oraz buty damskie Hanwag Alaska 100.
Historia marki Hanwag sięga aż do roku 1921. Hans Wagner, młody dwudziestopięciolatek, otworzył swój prywatny warsztat obuwniczy, w domu w bawarskiej wiosce Vierkirchen. Hans był związany z rzemiosłem szewskim, ponieważ jego dziadek, ojciec i dwaj bracia również pracowali w tej branży. Podobnie jak oni, początkowo podróżował do klientów, ale ostatecznie zdecydował się zoptymalizować swoją pracę i otworzyć własną pracownię.
Hans Wagner podczas produkcji szczególną uwagę zwracał przede wszystkim na wybór wysokiej jakości materiałów i staranność wykonania. Jego unikalność polegała na tym, że jako jeden z niewielu opanował technikę double-stitch, gdzie cholewka jest łączona z podeszwą podwójnym przeszyciem. Ta technika zwiększa trwałość i wytrzymałość buta. Zaletą jest również łatwiejsza naprawa.
W kolejnych latach Wagnerowi się powodziło, a zainteresowanie jego butami ciągle rosło. Wkrótce siedziba została powiększona i zatrudniono nowych pracowników. W 1936 roku jego siostrzeniec Sepp rozpoczął współpracę z Hansem i wspólnie zaprojektowali pierwsze skórzane, sznurowane buty do narciarstwa zjazdowego. W tym samym roku buty te były używane przez sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Garmisch-Partenkirchen.
Druga wojna światowa przyniosła ze sobą smutny i mroczny okres. Praca w warsztacie niemal się zatrzymała. Jednak po zakończeniu wojny zainteresowanie ponownie wzrosło. Dzięki temu Wagner był w stanie odbudować swój warsztat. W 1952 roku firma przyjęła nazwę Hanwag. W drugiej połowie lat 50-tych buty po raz pierwszy wyszły poza Europę do Ameryki Północnej, gdzie sprzedano kilka tysięcy sztuk.
W latach 70. marka zaczęła opracowywać obuwie na różne tereny i sytuacje. W 1970 roku Hanwag wprowadził Haute Route, pierwsze buty do skitouringu. W 1980 roku na rynku pojawiły się lekkie sportowe buty wspinaczkowe. Ponadto, w 1987 roku Hanwag wprowadził na rynek buty paralotniowe FLY 2000. W połowie lat 90-tych firma Hanwag stworzyła najsłynniejszy model, który jest sprzedawany do dziś - buty górskie Alaska GTX. W ostatnich latach firma Hanwag zwróciła szczególną uwagę na same kopyta, które są wykorzystywane do tworzenia butów. Dużą popularnością cieszy się kolekcja butów produkowanych według kopyta Bunion, przeznaczonych dla osób cierpiących na paluch koślawy (hallux valgus).
Zdjęcie: buty paralotniowe Hanwag FLY 2000
|
Jak wybrać buty na wędrówki?Optymalnie dobrana obuwie turystyczne to podstawa sukcesu i dobrego samopoczucia podczas wyprawy. Aby upewnić się, że nie popełnisz błędu, przeczytaj, jak wybrać odpowiednie buty. |
Między nowo przedstawione modele butów możemy zaliczyć Alaska 100, które są zmodernizowaną wersją pierwotnego modelu. Z okazji 100-lecia istnienia Hanwag wprowadził limitowaną kolekcję Hans Wagner Heritage Collection, w skład której wchodzą buty Wagner 100 i Hans 100. W ten sposób marka oddaje hołd nie tylko swojemu założycielowi, ale także samej szewskiej branży. Do produkcji butów wykorzystano najlepsze materiały oraz połączenie tradycyjnych i nowoczesnych technik. Buty mają umieszczone rocznicowe logo na kostce i języku. Każda para butów ma swój unikalny numer seryjny na pięcie.
Alaska 100 to innowacyjna wersja popularnych butów Alaska GTX. Buty są niezwykle wytrzymałe i mają prosty design. Ten jubileuszowy model został wykonany z jednego kawałka skóry Terracare. Skórzana cholewka jest chroniona przed przebiciem gumowym paskiem z wygrawerowanym logo. Części metalowe (oka, haczki) są wykonane z odlewu metalowego i zapewniają maksymalną wytrzymałość i niezawodność. Podeszwa środkowa wykonana jest z poliuretanu z cienką warstwą TPU. Dzięki temu buty są zarówno lekkie, jak i wygodne. Materiał poliuretanowy jest chroniony przed hydrolizą i dalszym zużyciem. Podszewka i wkładka buta wykonane są z garbowanej skóry, która nie zawiera chromu. Nowością jest unikalna podeszwa Vibram Fuoraska z chropowatym wzorem stworzonym przy użyciu technologii 3D PrismBase. Technologia ta zapewnia pewny i stabilny krok w każdym terenie. Model Alaska 100 jest dostępny zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej.
Rys.: Buty Hanwag Alaska 100
Model butów Wagner 100 to idealny wybór w góry i do miasta. Projekt inspirowany jest pierwszymi modelami stworzonymi w warsztacie Wagnera 100 lat temu. Buty te są również szyte metodą double-stitch. Górna część wykonana jest z wysokiej jakości skóry Terracare. Miękkie wykończenie w okolicy kostki wykonane jest ze skóry nubukowej. Wkładka i podszewka są uszyte z garbowanej bezchromowo skóry. Wagner 100 mają lekką, amortyzowaną podeszwę Vibram Vi-Lite, która zapewnia doskonałą przyczepność na każdej powierzchni. W terenie podeszwa jest wysoce elastyczna, dzięki czemu jest wygodna nawet podczas codziennego noszenia.
Na zdjęciu: męskie buty Hanwag Wagner 100
Hanwag będzie nadal trzymać się swoich pierwotnych wartości, ale w procesie produkcji będzie również korzystać z nowoczesnych technologii. Swoje buty będą w dalszym ciągu wytwarzać głównie w Europie – w ciągu lat marka rozszerzyła swoją działalność z Niemiec na Chorwację i Węgry. Hanwag chce wyprodukować tam do 400 000 nowych par butów. Duża część produkcji pozostaje w miejscu założenia marki, w Vierkirchen.
Autor: Tereza Siváková
O markach
W 4camping przenosimy nasze doświadczenie na produkty własnych marek.
O markach
Bawełna to materiał popularny na całym świecie. Jednak uprawa bawełny może mieć bardzo niekorzystny wpływ na środowisko. Jakie są różnice między bawełną uprawianą konwencjonalnie a certyfikowaną bawełną organiczną?
1 534,98 zł
(27.69 %)
od 1 109,99 zł
1 534,98 zł
(30.68 %)
od 1 063,99 zł
720,54 zł
(14.37 %)
616,99 zł
518,23 zł
(21.47 %)
406,99 zł
885,73 zł
(31.81 %)
603,99 zł
471,99 zł
1 173,39 zł
(20.15 %)
od 936,99 zł
858,62 zł
(14.98 %)
729,99 zł